Vasas - Balmazújváros 4-0 (1-0)

2016. január 30. 13:00

Helyszín: Mészöly Kálmán műfüves pálya

35'
GÓÓÓL! Könyves góljával vezetünk: Berecz adta be bal oldalról a szögletet, a kipattanó Könyveshez került, aki 16 méterről lőtt a kapu bal alsó sarkába!
53'
GÓÓÓL! Ignatidisz góljával növeltük előnyünket!
68'
GÓÓÓL! Könyves adta be balról a 11-es pont felé a labdát, Papp érkezett kitűnő ütemben, aki nem hibázott!
72'
GÓÓÓL! Könyves állította be a végeredményt.
91'
ÖSSZEFOGLALÓ: A Balmazújváros elleni mérkőzés már nem kezdődött olyan iramban, mint a Siófok elleni délelőtti edzőmeccs. Több fiatal akadémista játékosunk is helyet kapott a keretben, az összecsapáson azok játszottak, akik a Siófok ellen nem. Kivételt képez Könyves, aki az első felkészülési mérkőzésen a sérült Pavlov helyére állt be. Az első játékrészben főként a mezőnyben folyt a játék, az első harminc percben csak egy-egy kisebb lehetőséget jegyezhettünk fel. A 35. percben viszont megszereztük a vezetést Könyves révén. Berecz adott be egy szögletet a baloldalról, a kipattanó Könyveshez került, aki 16 méterről lőtte ki a bal alsó sarkot.(1-0) A Balmazújvárosnak egy nagyobb lehetősége volt, de Hermány nagy bravúrral védte Pintér lövését. További gólt nem láthattunk, 1-0-s előnnyel fordultunk. A második félidőben nem kellett sokat várnunk a második gólunkra, az 52. percben a görög Ignatidisz góljával már kétgólosra növeltük az előnyünket.(2-0) A gólt követően volt hogy a vendégek, volt hogy mi veszélyeztettünk, itt is ott is láthattunk helyzetet. Majd pár perc leforgása alatt kétszer is betaláltunk a vendégek kapujába. A 68. percben a csereként beállt Papp volt eredményes Könyves passzát követően (3-0), a 72. percben pedig az előbbi gólpasszos, Könyves Norbert lőtte meg a csapat negyedik, saját maga második gólját. (4-0) A mérkőzés hátralevő részében már további gólokat nem láthattunk, így 4-0-s győzelemmel hagytuk el a pályát.