DVTK - Vasas FC 2-1 (2-1)

2015. július 18. 18:00

Játékvezetők: Solymosi Péter; asszisztensek: Horváth Róbert, Kelemen Attila.
Helyszín: Diósgyőr
Diósgyőrben kellemes 24 Celsius fokos levegőhőmérséklet, borult ég. Jelenleg nem esik az eső, ám 20 perce még zuhogott. Így a gyep vizes, csúszós. A csapatok már melegítenek. 5 perccel a kezdet előtt elkezdett esni az eső. Csapatunk fehér mezben kék nadrágban és kék lábszárvédőben. Ellenfelünk tiszta pirosban játszik. Mintegy 3 ezer néző van a lelátón.

0'
A mérkőzést csapatunk kezdte.
2'
Az első veszélyes támadás a miénk volt, Remili húzott el a bal oldalon, az érkező Novák elől éppen csak tisztáztak.
3'
Osváth szabálytalankodott Kitllel szemben, a szabadrúgást Koman végezte el. Egy visszafejelt labdát Egerszegi szúrta rá, de Nagy védett.
4'
Újabb diósgyőri szabadrúgás, hasonló pozícióból, de Koman lövését a védelem tisztázta.
9'
Nikházi közeli lövését hárította bravúrral Nagy.
13'
Remilit buktatták a kaputól 35 méterre középről. Czvitkovics beadását lehúzta Antal.
15'
LÁZOK 12 MÉTERRŐL EGY TÖKÉLETESEN KIJÁTSZOTT AKCIÓ VÉGÉN JOBBAL A BAL ALSÓ SAROKBA LŐTT, LAPOSAN!
16'
Osváth beadással próbálkozott, de blokkolta Husic
17'
Lázok harcolt ki egy szögletet, de helyzet nem alakult ki.
17'
Egyre jobban zuhog. Csapatunkat mintegy 60 szurkoló kísérte el.
19'
Remili 16 méteres baloldali 16-os sarkáról eleresztett lövése süvített el a bal kapufa mellett.
20'
Novákot vágták fel 25 méterre a kaputól, Kovács kapott sárgát.
21'
Antal védte Novák próbálkozását.
22'
Novákot ugratta ki Czvitkovics, eltolta a kapus mellett, de kisodródott. Majd Remili az előzőhöz hasonló helyről, kapu mellé bombázott.
23'
A gól úgy látszik megzavarta a hazaiakat, azóta mi vagyunk aktívabbak.
25'
Remilit állította meg a partjelző, lesen, ígéretes helyzetben.
27'
Lázok jobboldali beadásáról maradtak le belül játékosaink, Antal kivetődve védett.
28'
Bacsa harcolt ki egy szögletet.
29'
Jobboldali szöglethez jutott a DVTK. A beadás Grumicshoz pattant, akinek erős lövésébe Nagy már csak belekapni tudott.
31'
Újabb veszélyes DVTK-támadás: egy jobboldali visszagurítást Lipták 16 méterről két méterrel a kapu fölé bombázott.
32'
Novák ugrott ki a jobbösszekötő helyén, de lesen találta az asszisztens.
33'
A balösszekötő helyéről DVTK-szabadrúgás: Koman beadását Lipták 6 méterről a bal kapufa mellé fejelte.
36'
Egy jobboldali beadás túljutott a berobbanó csatárokon, ám a menteni akaró Grúzról az üres kapuba pattant a labda.
41'
Csaknem megszületett a 3. DVTK gól, ám a labdát közelről kapuba juttató csatár, Bacsa lesen volt.
42'
Remili passzolt középre Czvitkovicsnak, aki 15 méterről rászúrta, de Kovács blokkolt.
43'
Nikházi távoli lövése akadt el a védőkben.
44'
Remili ellen az alapvonal mellett szabálytalankodott Nikházi. Sárga lap.
45'
1 perc hosszabbítás. Osváth is sárgát kapott feltartásért.
46'
Félidő.
46'
A kezdőrúgást egy ma egymásnak hűséget esküdő ifjú pár végezte el. Csere a hazaiaknál: Kitl helyett Boros.
48'
Remili bal oldali beadására sajnos nem érkezett senki.
48'
4351 a pontos nézőszám. Hangya baloldali magas beadását Antal Lázok elé ütötte, de utána a kapus javított.
49'
Berecz 20 méteres lövése szállt mellé.
52'
Remili helyén Bori folytatja. Osváth lett a jobbszélső, Bori a jobb hátvéd.
56'
Berecz rántotta le a félpályán Bacsát.
57'
DVTK szabadrúgás, 25 méterre. A beadás a lesen álló Grumicsról a hálóba jutott.
58'
Hangya vétlenül arcon fejelte Egerszegit. Néhány percig állt a játék.
59'
Jobboldali szöglethez jut a DVTK.
60'
Czvitkovics kapásból, 26 méterről ballal rázúdította, Antal mellel védett.
61'
Baloldali szögletet Czvitkovics ívelte be, Berecz üresen érkezett, fejese 1 méterrel a jobb kapufa mellé szállt.
64'
Novák fordult be Lipták ölelésében, lövése lepattant egy védőről, Lázok elé pattant, aki már lesen volt.
65'
Ezekben a percekben mi támadunk, nyomunk.
66'
DVTK-szabadrúgás: a 16-os jobboldali sarkától. Koman középre adását Nikházi 1 méterrel a bal kapufa mellé bombázta.
67'
Lázok középre gurítását Berecz 25 méterről rábombázta, Antal csak öklözni merte az életerős lövést.
68'
Lázok baloldali középre adását Czvitkovics ballal magasan kapu fölé lőtte 16 méterről.
70'
Ez hihetetlen. Osváth jobboldali mintaszerű beasát, az 5-ösön érkező Berecz centikkel a bal kapufa mellé bólintotta.
72'
Bereczet 17 méterre a kaputól, buktatták. Czvitkovics 1 méterre a kapu fölé emelte.
73'
Bacsa helyén Takács.
74'
Egerszegi kapott sárgát, még Berecz buktatásáért.
75'
Osváth jobboldali beadását, a hosszú oldalon Lázok visszagurította, ám Antal kivetődve védett. Elállt az eső, és kisütött a nap a meccs folyamán először.
75'
Takács lövését blokkolta szépen Grúz
77'
Előbb Berecz lövése pattant ki egy védőről, majd Osváth lövését üggyel-bajjal hárította Antal.
79'
Czvitkovics 2 méterről mellé lőtt, kár érte! Ez volt az utolsó mai megmozdulása, mert a helyén Ádám folytatja.
79'
A meginduló Liptákot állítottuk meg a 16-osunk előtt.
80'
Takács kapott sárgát, Berecz buktatásáért.
81'
Lázok ugrott ki a jobboldalon, egy visszahúzós csel után lőtt, de belevetődtek.
84'
Nikházinak perdült le jobb lábáról egy lövés 16 méterről. Majd ismét Nikházi bombázott kapura, Nagy a bal alsó sarok elől vetődve hárított.
87'
Novák csúsztatott fejesét követően a labda Antalé lett.
88'
Grumics helyén Barczi.
89'
Novák visszafejelését Ádám 16 méterről magasan fölé lőtte.
90'
3 perc hosszabbítás.
93'
Novák kétszer is óriási helyzetben, csaknem egyenlített, előbb 10 méterről lőtt, majd 5 méterről, de Antal védett.