Vasas FC - Békéscsaba 1912 Előre

2022. április 03. 17:00

Játékvezetők: Zierkelbach Péter. Segítői: Szécsényi István valamint Bertalan Dávid.
Szeretettel köszöntjük Tisztelt Szurkolóinkat, és Olvasóinkat! Hamarosan, 17:00 órakor elkezdődik a Merkantil Bank Liga NB II-es bajnokság 30. fordulójában a Vasas FC - Békéscsaba 1912 Előre mérkőzés. Köszönjük, hogy követik tudósításunkat.
Az Illovszky Rudolf stadionban 7 Celsius fokos levegőhőmérséklet, fátyol felhős idő van.
Csapatunkban két változás történt a legutóbbi Nyíregyháza elleni 1-0-ás győzelmet elért kezdő tizenegyhez képest.
Kikerült Otigba és Márkvárt. Helyettük Litauszki, valamint Pátkai került a kezdőcsapatba.
A csabaiak az előző fordulóban otthon játszottak 1-1-es döntetlent a Csákvár együttesével.
Az akkori kezdőcsapathoz viszonyítva ma öt eltérés van. Bekerült Farkas M., Pantovic, Bor, Bora továbbá Horváth P., míg kikerült a kezdő 11-ből Fazekas, Abert, Máris, Király valamint Lukács.
980 a hivatalos nézőszám.

1'
Csapatunk a megszokott piros-kék csíkos mezben, piros nadrágban és lábszárvédőben. Ellenfelünk tiszta fehérben. A találkozó előtt megemlékeztünk a közelmúltban elhunyt Vasas ikonról, Raduly Józsefről. A találkozót a vendégek kezdték.
2'
Radó elől a 16-os vonalánál az utolsó pillanatban kereszteztek. Bal oldali szöglet után Litauszki talpalta le ellenfelét, kifele szabadrúgás.
6'
Radó tette vissza a 16-os vonalától a labdát Bereczhez, aki jobbal 18 méterről a jobb kapufa mellé bombázott, laposan.
8'
Hodonicki jobb oldali beadásszerű lövését tolta a léc fölé Jova. A bal oldali csabai szöglet veszélytelen lett, kirúgással jöttünk.
12'
Ihrig-Farkas az első gólunk szerzője! Ihrig-Farkas vette át a labdát a jobb összekötő helyén, majd ballal, 15 méterről, félmagasan a jobb kapufát érintve a hálóba csavart. 1-0!
15'
Jobb oldali csabai szöglet után, megugrottunk, majd Ihrig-farkas jobb oldali beadása után a hosszú saroknál érkező Feczesin közelről, a hálóba lőtt! 2-0!
21'
Pantovic került gólhelyzetbe a bal oldali öt és feles sarkánál, ám Hinora tanítani való módon becsúszott, sőt estében még a labdát is el tudta kanalazni, sőt saját játkosunkhoz.
28'
Szabadrúgáshoz jutottunk a kapujuktól 28 méterre, a jobb összekötő helyéről. Hinora beívelését kifejelte egy csabai.
33'
Bal oldali csabai szöglet. Pantovic beívelését a hosszú saroknál Horváth rúgta kapura, ám Jova kiütötte a léc alá tartó labdát. Újabb bal oldali vendég szöglet. Pantovic beívelését Litauszki fejelte ki, amit Horváth laposan 17 méterről rálőtt, de Jova biztosan fogta a középre tartó labdát.
37'
Szivacski veszélyes beadását Winter öklözte ki Radó elől. Hinora szögletét felszabadította egy csabai.
41'
Berecz lőtt 17 méterről, középről, másfél méterrel a felső léc fölé.
45'
Nincs hosszabbítás. Vége az első játékrésznek.
46'
Puskás helyén Máris folytatja.
49'
Jobb oldali csabai szöglet után lesen találták Pantovicot.
51'
53'
Ihrig-Farkas cselezte be magát a jobb oldalról, majd 10 méterről, ballal a jobb sarokba csavart, félmagasan! 3-0!
56'
Szivacski jobb oldali beadását a 11-es pontnál Hinora bombázta a léc fölé.
58'
Hármas csabai csere. lejött Bor, Tóth, és Bora. Helyeikre Ilyés, Mikló, valamint Fazekas állt be.
61'
Radó ugrott ki középen, majd lefékezett, és 14 méteres lövésébe belelépett egy védő, így Winter könnyen védett.
65'
Bal oldali Hinora szögletet a rövid oldalon kifejelte egy csabai. Újabb, ezúttal bal oldali szöglet, de felszabadítottak. Utána Mikló buktatta Hinorát. Sárga lap.
66'
Feczesin és Radó helyére Cipf illetve Zimonyi állt be.
67'
Szivacski kapott sárga lapot, reklamálásért.
70'
Pátkai szöktette a bal összekötő helyén beinduló Zimonyit, akinek 8 méteres lövésébe egy védő beletette a lábát.
71'
Sipos helyén Varga Sz. folytatta.
72'
Váradi kapott sárga lapot, rúgásért.
74'
Hinora szöktette a bal oldalon Silyét, akinek lapos középre adását Cipf a rövid saroknál a jobb kapufa mellé lőtte.
77'
Zimonyi ugrott ki Pátkai labdájával a térfelük közepén, majd 12 méterről a kapus érintésével a kapu jobb oldalába lőtt. 4-0!
80'
Cseréltünk. Hinora és Iyinbor helyére Szilágyi Z., valamint Szilágyis Sz. állt.
83'
Pátkai helyére Márkvárt állt be.
83'
Mikló megkapta második sárga lapját, talpalásért, így a kiállítás sorsára jutott.
88'
Ihrig-Farkas harmadik gólját szerezte! Cipf-Zimonyi volt a labda útja majd Ihrig-Farkashoz került, aki a kapu jobb oldalába lőtt közelről. 5-0!
90'
Szilágyi Szabolcs szerezte hatodik gólunkat, 12 méterről, a felső lécről a hálóba bombázott! 6-0!
91'
Vége a mérkőzésnek! Gólfesztivál! Szép volt, Fiúk! Legközelebb, szerdán 16:00 órakor a III. ker TVE vendégei leszünk!