Vasas FC - FC Minaj

2021. szeptember 03. 17:00

Helyszín: Fáy utcai Sportcentrum
Szeretettel köszöntjük Tisztelt Szurkolóinkat, és Olvasóinkat! Hamarosan, 17:00 órakor elkezdődik a Vasas FC - FC Minaj felkészülési mérkőzés. Köszönjük, hogy követik tudósításunkat.
Az Illovszky Rudolf stadion melletti hibrid műfüves pályán lesz a találkozó. 24 Celsius fokos, bárányfelhős, napsütéses, kellemes labdarúgó idő van.
Ellenfelünk az ukrán Premier Ligában vitézkedik. Néhány nappal korábban bajnoki mérkőzésen 1-1-es döntetlent játszottak a Sahtar Donyeck csapatával. A kárpátaljai Ungvár mellett található Minaj kistelepülésről származó klub 2015-ben alakult. A harmadik osztályból 2020-ra felküzdötték magukat a legfelsőbb osztálynak számító Premier Ligába. Noha a 2020-21-es bajnokságban az utolsó 14. helyén zártak, de a 13. Olimpik Donyeck helyett maradhattak továbbra is a Premier Ligában. A keretük zömét ukrán labdarúgók alkotják, de csapatukban van egy horvát, egy mali és két ukrán-azerbajdzsáni kettős állampolgár is.
A mérkőzés kétszer 60 perces lesz.
Csapatunkban négy változás lesz a Kecskemét ellen 1-1-et elért csapat kezdőcsapatával szemben. Ma kezd Feczesin, Kapornai, Pátkai és Iyinbor. Kimaradt Viczián, Bobál, Szilágyi Szabolcs, és Pekár.
Birtalan hátfájás, Viczián combfájdalmak miatt nem játszhat, míg Balajti most van felépülőben a megfázásos betegségéből.

1'
Csapatunk a megszokott piros-kék csíkos mezben, piros nadrágban és lábszárvédőben, míg ellenfelünk világoskék mezben, fekete nadrágban és lábszárvédőben.
2'
A jobb oldalról a 16-ossal egy magasságban végzett el szabadrúgást Silye. Középen Pátkai fejelte a labdát a 11-es pontról a kapu fölé.
4'
Jobb oldali Minaj szöglet. A beívelést felszabadítottuk.
13'
Bal oldali Minaj szöglet következik. Kovalenko beadását Jova öklözte ki. Újabb bal oldali Minaj szöglet, de felszabadítottunk.
16'
Kapornai bal oldali beívelését Feczesin csúsztatta meg a 11-es pontnál, majd Pátkai estében kapura kanyarintotta, de labdáját biztosan fogta Penkov.
16'
Az első negyedóra kiegyenlített csatát hozott, egyenlő ellenfelei vagyunk a kárpátaljai csapatnak.
21'
Pátkai labdájával Radó került tiszta lövőhelyzetbe a kaputól 16 méterre, de a jobb alsó sarok felé tartó labdájába egy védő beleért, szöglet. A bal oldali szöglet után Otigba fejelt 5 méterről a kapura, de Penkov testével védte a labdát.
29'
Szivacski jobb oldali lapos beadását Feczesin vette át a 11-es pontnál, lövésébe belelépett egy játékos, így az erőtlenül Penkov kezében halt el.
31'
Egymás után három Minaj bal oldali szöglet szállt be, kétszer Feczesin fejelte ki, harmadjára Jova húzta le a labdát.
33'
Félidő következik.
36'
Három perc után folytatódott a mérkőzés.
39'
Kapornai húzogatott a bal összekötő helyén, majd 16 méterről rálőtte, de a labda a jobb oldalhálóban kötött ki.
41'
Feczesin került gólhelyzetbe. a félmagasan felpattant labdát 10 méterről elemi erővel rálőtte, de a bal felső sarok felé tartó labdát Penkov bravúrral fölé tudta tolni.
43'
Berecz indította lukra futott Radót, aki a bal összekötő helyéről, 10 méterről, elnyeste a bal kapufa mellé.
52'
Kovalenko került lövőhelyzetbe, 15 méterről, a bal összekötő helyéről laposan lőtt, de egy játékosunk lábában megperdülve, Jova biztos zsákmánya lett.
58'
Kobak lőtt 18 méterről, középről, ám a bal felső felé szálló labdára jól helyezkedett kapusunk, és megfogta a labdát.
60'
Véget ért az alapcsapatok 60 perce. Várható, hogy mindkét oldalon sorcsere lesz.
62'
A második 60 percre az összeállítások: Uram – Terbe, Szilágyi Z., Iyinbor,Rétyi – Szatmári (csk.), Hinora, Szilágyi Sz., Farkas – Bobál, Pekár. Kemkin – Kuliev, Petrusenko, Baidal, Knysi (cs.k.) – Bilonoh, Synohub, Vekliak – Stankovycia, Lykhovydko, Seleznov.
69'
Bal oldai szögletünknél a rövid saroknál kifejelte egy minaji játékos a labdát.
71'
Seleznov megsérült, ápolni kellett, de tudta folytatni a játékot.
87'
Sajnos mezőnyjáték folyik már hosszú percek óta, és nem forogtak veszélyben a kapuk.
89'
Bal oldali minaji szöglet. A kis szöglet után magasan kapu fölé ívelték a labdát.
90'
Szünet. az utolsó 30 perc következik.
91'
Cseréltünk. Iyinbor helyére Litauszk, míg Farkas helyére Varga állt be.
98'
Hinorát vitték le a földre a kaputól 30 méterre. Szabadrúgás. A labdát kitették a jobb szélen felfutó Vargához, akinek félmagas beadásáról lemaradtak a középen érkezők.
99'
Seleznov lőtt 10 méterről a léc alá, Knysii jobb oldali centerezése után.
102'
Szatmári futott le az alapvonalig, beadását Varga lőtte kapura, de Kemkin védett.
102'
104'
Szilágyi Zoltán ütötte el a kiugrani szándékozó Stankovychot a felezővonalnál. Sárga lap.
107'
Pekár kapott sárga lapot, buktatásért.
109'
Lykhovydko kapott sárga lapot, rúgásért.
115'
Pekár végzett el szabadrúgást a bal oldalról, a 11-essel egy magasságban. Lövése kevéssel a felső léc fölött hagyta el a játékteret.
118'
Szabadrúgáshoz jutott a Minaj, a kapunktól 26 méterre középről. Lykhovydko lövése a sorfalunk tetejéről perdült fel, majd felszabadítottunk.