Vasas FC - Ferencvárosi TC

2022. február 09. 20:00

Játékvezetők: KÁPRÁLY MIHÁLY. SEGÍTŐI: KIRÁLY KRISZTIÁN, ÉS MÁRKUS TAMÁS
Szeretettel köszöntjük Tisztelt Szurkolóinkat, és Olvasóinkat! Hamarosan, 20:00 órakor elkezdődik a MOL Magyar Kupa 2021-22-es évadának 5. fordulójában a Vasas FC - FTC mérkőzés. Köszönjük, hogy követik tudósításunkat.
Az Illovszky Rudolf stadionban kora tavaszi, 5 Celsius fokos, derült idő van.
A győztes együttes a MOL Magyar Kupa legjobb 8 csapata közé kerül.
A hivatalos nézőszám 4011.

1'
Csapatunk a megszokott piros-kék mezben, piros nadrágban és lábszárvédőben, míg ellenfelünk zöld-fehér mezben, fehér nadrágban és lábszárvédőben. A találkozót csapatunk kezdte.
3'
Wingo a bal oldali kapufánknál, kiszorított helyzetben egy balról érkező beadást az oldalhálóba lőtt.
5'
Jobb oldali Fradi szöglet. Zubkov beívelését Litauszki csúsztatta a rövid saroknál ismét szögletre. A bal oldali FTC szögletet kifejeltük.
9'
Botka 14 méterről a bal összekötő helyéről, laposan a jobb alsó sarokba lőtt. 0-1.
12'
Jobb oldali FTC szöglet. Zubkov beívelése után felszabadítottunk.
15'
Boli futott el a bal összekötő helyén, 8 méteres lövését Uram védta. Szöglet, a bal oldalról. A kis szöglet után Litauszki fejelte ki a labdát.
22'
Zubkov szerzett labdát a 16-osunknál középen, majd ballal mintegy fél méterrel csavart a jobb kapufa mellé.
28'
Gavric került lövőhelyzetbe 16 méterről, ám Uram kitolta oldalra a bal alsó felé tartó labdát.
32'
Az első félóra egyértelműen a vendégcsapaté. Labdabirtoklásban, támadásvezetésben eddig fölénk nőttek.
34'
Jobb oldali szögletet Hinora ívelte be, a rövid saroknál Litauszki fejelhetett, de egy védőben elakadt a labda, majd Berecz fejét rúgták meg, nehéz volt eldönteni, hogy ő hajolt-e mélyre, vagy magas láb volt-e.
37'
Szivacski futott el a jobb szélen, ám beadása lecsúszott a lábáról, így az a kapu mögé szállt.
40'
Hinora a jobb oldali 16-os sarkától beívelte a labdát, de Bogdán lehúzta a labdát.
45'
Vége az első játékrésznek.
46'
Csapatunkba a szünetben beállt Feczesin és Márkvárt, Szalai és Szilágyi Szabolcs helyére.
47'
Berecz bal oldali beadása nem jutott el Feczesinhez.
51'
Bal oldali FTC szöglet. Zubkov beívelését Feczesin fejelte ki.
54'
Szilágyi Zoltán kapott sárga lapot Tokmac fellökéséért.
57'
Berecz bal oldali beadását Vécsei rúgta ki szögletre. Bal oldali Hinora szöglet után Silye lőtt laposan 17 méterről, de egy védő az öt és felesnél kivágta a labdát.
60'
Cserélt a Fradi. Boli és Gavric jött le, beállt Ryan MMaee és Mak.
62'
4011 a hivatalos nézőszám.
64'
Szivacski jobb oldali félmagas beadását Márkvárt 8 méterről kapásból fölé vágta.
69'
Hinora kapott sárga lapot Tokmac visszahúzásáért.
71'
Csere mindkét oldalon. Nálunk Hinora helyére Cipf állt be, míg Zubkovot Zachariassen állt be.
73'
Ryan Mmaee 12 méterről a bal alsó sarokba lőtt. 0-2. A helyzet előtt erősen kétséges volt, hog y a gólszerző lesen kapta a labdát.
81'
Berecz levette mellel a labdát, majd egy jó csel után a kapuba lőtt, de a játékvezető kezezést ítélt.
82'
Hidi M és Silye helyére Ihrig-Farkas és Pátkai állt be.
84'
Tokmac helyére Szánthó állt be.
85'
Bal oldali FTC szöglet. Mak beívelése után kirúgással jöttünk.
89'
Bogdán egyértelműen tarkón öklözte Feczesint. Nincs büntető. Berecz reklamálásért kapott sárga lapot.
90'
2 perc hosszabbítás.
92'
Vége a mérkőzésnek. Az FTC jutott a MOL Magyar Kupa legjobb 8 csapata közé jutott.