Vasas FC - III. KER. TVE

2021. október 18. 20:00

Játékvezetők: Zierkelbach Péter. Segítői: Mohos Milán, Rózsa Dávid.
Szeretettel köszöntjük Tisztelt Szurkolóinkat, és Olvasóinkat! Hamarosan, 20:00 órakor elkezdődik a Merkantil Bank Liga NB II-es bajnokság, 2021-22-es évadának 12. fordulójában a Vasas FC - III. ker TVE mérkőzés. Köszönjük, hogy követik tudósításunkat.
Angyalföldön 8 Celsius fokos, derült, teliholdas idő van.
Csapatunk két héttel korábban vasárnap Békéscsabán diadalmaskodott 3-0 arányban. Az akkori kezdő tizenegyből ma hiányzik Bobál és Radó. Helyettük Feczesin és Hidi M kezd.
A 19. helyen szerénykedő ellenfelünk a 11. fordulóban hazai pályáján 2-2-es döntetlent ért el a Csákvár csapatával szemben. Ezúttal Tóth K., Szalai helyett Opavszky, és Köböl található a kezdőcsapatban.
Amint ezt megszokhattuk, mai ellenfelünk csapatában is több egykori Vasas játékos található: Borvető, Barczi, Egerszegi, Köböl, Bori, és Remili.
Csapatunkban Viczián sérült bokájával lábadozik.
A hivatalos nézőszám 1131.

1'
Csapatunk a megszokott piros-kék csíkos mezben, piros nadrágban és lábszárvédőben, míg ellenfelünk tiszta fehérben. A találkozót az ellenfél kezdte.
5'
Egyelőre mezőnyjáték folyik, csapatunk enyhe fölényével.
7'
Pekár adta be a labdát balról, Feczesin érkezett a rövid saroknál, ám sikerült előle menteni.
9'
Feczesin lőtt a bal összekötő helyéről 17 méterről, de Balázs vetődve kitolta a jobb alsó sarokból a labdát.
15'
Silye az első gólunk szerzője! Hidi-Márkvárt volt a labda útja a jobb oldalról. Márkvárt középre passzolta a labdát, ahol érkezett Silye, és kapásból, ballal, védhetetlenül lőtt a bal felső sarokba. 1-0!
21'
Hidi M-től kapta középen Feczesin a labdát a kapujuktól 13 méterre, fordulásból lőtt, de labdája 2 méterrel a felső léc fölött hagyta el a játékteret.
28'
Szabadrúgáshoz jutottunk, a bal oldali 16-os sarkától. Silye középre akarta rúgni lövésre Pekárhoz, de a labda pont elakadt a játékvezetőben. A megismételt szabadrúgást a sorfalban halt el.
34'
Rabatin kapott sárgát, Márkvártot rúgta fel.
37'
Silye ívelte Feczesin fejére, aki helyzetbe hozta Márkvártot, aki 5 méterről lőtt, de a kapus védett.
38'
Hidi a bal oldali öt és felesről háttal a kapunak beemelte a labdát, amit Hinora fejelt a kaputól 2 méterre, de Rabatin kivágta a játékszert a gólvonalról.
41'
Szivacski kapott egy tökéletes labdát a jobb oldalon, a 16-os vonalánál, ám lövés helyett, cselezett, majd Feczesinhez került a labda, aki 15 méterről, laposan rálőtte, ám a kapus lábbal bravúrral védeni tudott.
44'
Hinora jobb oldali szöglete után a kipattanó labdát Iyinbor 18 méterről 1,5 méterrel a kapu fölé bombázta.
45'
Egy perc hosszabbítás.
46'
Vége az első játékrésznek.
47'
Cserélt a vendégcsapat. Beállt Horváth Olivér és Luka. Nem folytatta a játékot Schuszter és Köböl.
48'
Pekár ugrott ki a térfelük közepén, ám egy kevéssé hosszan szöktette magát, így Balázs kivetődve megszerezte előle a labdát.
49'
Hinora jobb oldali szögletét Borvető fejelte ki a rövid saroknál.
52'
Hinora ismét szögletet rúghat Hinora a jobb oldalról. A kis szöglet után elvesztettük a labdát.
53'
A hivatalos nézőszám, 1131.
56'
Hinora ismét jobbról végezhetett el szögletet, de Borvető ismét kifejelte a rövid saroknál.
62'
Pekár és Hidi M hagyta el a pályát, helyettük Pátkai és Radó állt be.
63'
Hinora újabb jobb oldali szögletét ezúttal Balázs öklözte ki a mezőnybe.
66'
Jobb oldali vendég szöglet. Barczi kis szögletét Pátkai fülelte le, és szabadított fel.
68'
Borvető kapott sárga lapot, Otigba hátulról történő akasztásáért.
70'
Pátkai szöktette Márkvártot a jobb oldalon, félmagasan belőtte az alapvonalról a labdát, de Feczesin kevéssel ugyan, de lemaradt a labdáról.
73'
Hinora perdítette Radóhoz a labdát, aki 21 méterről, középről lőtt, de labdája a jobb alsó sarok mellé pattogott.
74'
Barczi helyére Remili állt be.
77'
Otigba visszahúzta Lukát a 16-oson belül, akit kiállított a játékvezető.
78'
Büntető.
79'
Bori a jobb alsó sarokba lőtte a labdát, ám Jova bravúrral kiütötte a labdát.
80'
Márkvárt jött le a pályáról, Litauszki állt be.
85'
Opavszky helyére Rajczi állt be.
89'
Feczesin helyén Bobál folytatja.
90'
3 perc hosszabbítás.
91'
Pátkai szöktette a beinduló Radót, de hosszú volt neki a labda, és Balázs kifutva megszerezte a játékszert.
93'
Véget ért a találkozó. Sikerült emberhátrányban megtartani a vezetést. A győzelemmel átvettük a vezetést a 12. forduló után.