Vasas FC - PMFC

2021. szeptember 15. 17:00

Játékvezetők: Hanyecz Bence. Segítői: Csatári Tibor, és Belicza Bence Péter.
Szeretettel köszöntjük Tisztelt Szurkolóinkat, és Olvasóinkat! Hamarosan, 17:00 órakor elkezdődik a Merkantil Bank Liga NB II-es bajnokság, 2021-22-es évadának 8. fordulójában a Vasas FC - PMFC mérkőzés. Köszönjük, hogy követik tudósításunkat.
Az Illovszky Rudolf stadionban 30 Celsius fokos, közepesen felhős idő van.
Csapatunkban a vasárnapi Szolnok elleni 5-0-ás győzelmet elérő kezdőcsapathoz viszonyítva két helyen változtatott Kuttor Attila vezetőedzőnk. Ezúttal kimaradt Balajti és Radó, helyettük Pekár, illetve Hinora kapott bizalmat.
Ellenfelünk vasárnap hazai pályán 2-1-es győzelmet ért el a Csákvár csapatával szemben. Az akkori kezdő 11-ből ma kimaradt Rácz és Adamcsek. Helyükre Bíró illetve Hursán került.
870 a hivatalos nézőszám.

1'
Csapatunk a megszokott piros-kék csíkos mezben, piros nadrágban, piros lábszárvédőben, míg ellenfelünk tiszta fehérben. A mérkőzést a Pécs kezdte.
4'
Jobb oldali szögletet végezhetett el a Pécs. Hegedüs beívelése után les miatt kifele szabadrúgás.
11'
Bal oldali szöglethez jutottunk. Silye beívelését Pátkai fejelte kapu felé, és Helesfaynak a léc alól kellett kitolnia.
13'
Pekár 27 méterről, középről végzett el szabadrúgást, ám pattogós labdáját Helesfay a jobb alsó sarok elől magához ölelte.
16'
Berecz középről, 18 méterről kitette laposan jobbra a felfutó Pekárhoz, akinek 15 méteres, középre tartó lövését biztosan védte Helesfay.
19'
Márkvárt a félpályától kiugratta a bal összekötő helyén felfutó Hinorát, aki átvette a labdát, majd Hursán szorításában elesett a 16-oson belül, de néma maradt a síp.
21'
Márkvárt tökéletes labdával ugratta ki Pekárt, aki 13 méterről, középről telibe találta a bal kapufát.
23'
Pekár bal oldali szögletét Otigba 10 méterről ráfejelte, de egy védő hátáról megszelídült a labda, így Helesfay könnyen fogta meg a játékszert.
28'
Bíró fordult be egy védőnkkel a nyakán a 16-os vonalánál, középen, ám szerencsére a lövése 4 méterrel a kapu fölé szállt.
28'
Sági kapott sárgát rúgásért.
31'
Preklet ütötte el Hinorát a felezővonalnál, sárga lap.
34'
Jobb oldali szöglethez jutottunk. Pekár beadása Iyinbor feje mellett csúszott el, majd Márkvárt kezére pattant, így kifele szabadrúgás.
36'
Preklet kezezése miatt szabadrúgáshoz jutottunk az öt és felessel egy magasságban, a jobb oldalvonalhoz közel. Pekár beívelését Helesfay húzta le a levegőból.
38'
Pátkai kapott sárga lapot hátulról buktatásért.
45'
Véget ért az első játékrész.
46'
Pekár helyett Radó folytatja, míg a Pécsnél Hegedűs, illetve Grabant helyén Kónya és Marques-Airosa a pályán.
47'
49'
Feczesin zavarta meg Krónert, aki engedte a labdát a 16-oson belül Helesfaynak, aki belerúgta a labdát Feczesinbe, ám az üres kapu felé pörgő labdát Helesfay megfogta.
52'
Hursánt kell ápolni a pályán. le kellett mennie a pályáról.
54'
Hursán visszatérhetett, és már egy jobb oldali szögletet végezhetett el. A rövid saroknál Pátkai lábáról ismét szöglet.
57'
Bal oldali pécsi szöglet. Hursán beívelését Pátkai kifejelte.
59'
Preklet belerúgott egy földön fekvő játékosunkba, így a második sárga lapja után, kiállították.
59'
Cseréltünk. Lejött a pályáról Hinora és Pátkai, helyükre Szatmári és Balajti állt be.
60'
A pécsiek vezetőedzője, Vas László reklamálásért kapott sárga lapot.
67'
Jobb oldali szögletet rúghatunk. Balajti beadását kivágták a Pécs védői.
68'
Bíró helyére Tölgyesi állt be.
70'
Berecz lecsapott egy labdára a 16-oson belül, majd a 11-es pontról elpöckölte a kimozduló Helesfay mellett a labdát, ami a bal alsó sarokban kötött ki. 1-0!
77'
Csere. Feczesin helyére Bobál állt be, míg az ellenfélnél Geiger helyén Adamcsek folytatja.
79'
Bobál kényszeritőzött Balajtival, a visszakapott labdát lövés helyett középre akarta rúgni Radóhoz, de egy védő lefülelte a tervet, és felszabadított.
81'
Radó került lövőhelyzetbe a jobb összekötő helyén, az öt és feles sarkától. A labda sajnos a jobb oldali kapufa belső részéről kifele pattant.
85'
Króner ütközte le Radót, sárga lap.
88'
Hursán 18 méterről centikkel csavarta el a labdát a bal léc mellett.
90'
4 perc a hosszabbítás. Balajti helyére Szilágyi Szabolcs állt be.
94'
Szatmári szerzett labdát a felezővonalnál, majd 40 méterről megcélozta a kaput, mert Helesfay a 16-os vonalától iszkolt haza, de labdája a bal kapufa mellé szállt. Vége a mérkőzésnek. Megvan a 3 pont. Szép volt, Fiúk!