Vasas FC - Soroksár SC

2021. július 25. 10:00

Játékvezetők: Bartis László. Segítői: Milavecz Péter és Csete Csongor.
Helyszín: Illovszky-stadion (zárt kapuk)
Szeretettel köszöntjük Tisztelt Szurkolóinkat, és Olvasóinkat! Hamarosan, 10:00 órakor elkezdődik a Vasas FC - Soroksár SC felkészülési mérkőzés, amely zártkapus lesz. Köszönjük, hogy követik tudósításunkat. A mérkőzés kétszer 45 perces lesz. Az Illovszky Rudolf stadionban 20 Celsius fokos, fátyolfelhős idő van. A találkozót videón is rögzítjük, amelyről néhány perces összefoglaló is készül. Kalmár kisebb megfázás miatt nem állhat rendelkezésre.

1'
Csapatunk a megszokott piros-kék-pirosban, míg ellenfelünk tiszta fehérben. A Mérkőzést csapatunk kezdte.
2'
Varga ugrott ki Birtalan labdájával a bal szélen, ám beadásába belelépett egy védő, így a labda nem jutott el Birtalanhoz.
3'
Pekár jobb oldali szöglete után Birtalan lőtt a jobb alsó sarokba, de az asszisztens lesen látta.
5'
Terbe ment el a bal szélen, szöktette a beinduló Rétyit, aki az öt és feles sarkától lőtt, de Abu bravúrral védett.
7'
Viczián akadt össze Korozmánnal, sárga lapot kapott középső védőnk.
9'
Magyari ívelt 15 méterről, a bal oldali 16-os sarkától kevéssel a bal felső sarok mellé-fölé.
14'
Pekár a félpályától észrevette, hogy Varga beindult a 16-os vonalánál, tökéletes labdával kínálta meg csatárunkat, akinek a levegőben sikerült levennie a labdát, ám pechjére a labda éppen a fejét találta el, így az elpattanó labdát Abunak sikerült megkaparintania.
20'
Rétyi ugrott ki a Soroksár térfelének közepén. A labdáért folytatott versenyfutást megnyerte Abuval szemben, átemelte felette, ám a a kaputól 10 méterre két utána robogó védő utolérte, és és tisztáztak előle.
22'
Ivószünetet rendelt el a játékvezető.
23'
Folytatódott a játék.
26'
Jobb oldali szögletet végzett el Pekár, miután, egy Szatmári beadásba lépett bele egy védő. A kis szöglet után Varga beadását Viczián csúsztatta meg a kaputól 12 méterre, de a labda két méterrel kerülte el a jobb alsó sarkot.
30'
Szatmári szánta el magát lövésre a balösszekötő helyéről, jobbal, a kaputól 18 méterre, ám a labda centikkel suhant el a jobb alsó sarok mellett.
31'
Pekár bal oldali szögletét kifejelte egy védő.
33'
Szabadrúgáshoz jutottunk a 11-es ponttal egy magasságban a bal oldal vonal mellől, Pekárt buktatták. Pekár átívelte a labdát a hosszú sarok felé, ahol Terbe szinte az alapvonalról fejelte kapura, de Abu védett.
34'
Hidi M indította a 16-os vonalán kilépő Rétyit, ám mielőtt lőhetett volna szerelték.
36'
Szatmárit kaszálta el Abu. 11-es!
37'
Pekár a jobbra vetődő Abu mellett, a kapu közepébe lőtte a labdát. 1-0!
39'
Előbb Rétyi került ziccerbe, de Abu bravúrral lábbal védett, majd a kipattanót Varga bombázta rá, de egy védő a kapus helyett lábbal védett, és kivágta a labdát.
40'
Varga ívelte a felezővonaltól a beinduló Rátyi elé, akitől egy kevéssé elpattant a labda, de ez elég volt Abunak, hogy kivetődve megszerezze előle a labdát.
41'
Ezúttal Rétyit vágta fel Korozmán. 11-es.
42'
Birtalan kíméletlenül a jobb felső sarokba bombázott! 2-0!
43'
Birtalan csaknem duplázott, amikor labdát szerzett a jobb oldalon az alapvonal közelében. Mivel középen nem érkezett társ, így éles szögből, lőtt, de az oldalhálóba bombázott.
45'
És vége az első játékrésznek. Csapatunk nagy fölényben játszott, amit a két gól is megerősít, ám a nagyobb arányú vezetés sem lenne meglepő.
45'
Korozmán kapott sárga lapot a szabálytalanságért.
46'
Elkezdődött a második félidő. Varga helyén Farkas folytatta. A Soroksár nem változtatott.
51'
Korozmán közelről lőtt kapura egy a bal oldalról átívelt hosszú labdát, de Uram bravúrral kiütötte a labdát a bal sarok elől.
56'
A kapujuktól 20 méterre szabadrúgáshoz jutottunk, Birtalan esernyős cselét "kezelte le" Gengeliczki. Pekár középre tartó szabadrúgását kaparintotta meg másodjára Abu.
62'
Terbe jött le, beállt Feczesin. A Soroksárnál Ternován, Kovác, Hajdú és Szerető állt be, lement Nagy, Korozmán, Lőrinczy, és Magyari.
65'
A frissen beállt Hajdú volt eredményes, szépített a Soroksár. 1-2.
66'
Ivószünet alatt Gyömbér helyére Kópis állt be.
75'
A Soroksár ismét cserélt. Lejött a pályáról Gengeliczki, Valencsik, Hudák, és Lovrencsics. Helyükre Lipcsei K., Orosz, Ladányi és Tóth állt be.
81'
Ladányi egyenlített, 10 méterről a bal sarokba lőtt. 2-2.
84'
Rétyi lopta a távolságot a bal szélről, közép felé, majd 17 méterről megcélozta a bal alsó sarkot, ám Abu szép vetődéssel kitolt a labdát.
87'
A Soroksár 9 friss emberrel (miközben mi csak kettőt cseréltünk) átvette a mérkőzés irányítását.
88'
Varga visszaállt Rétyi helyett, aki kapott egy kisebb rúgást.
91'
Vargát buktatták a 16-os vonalánál, a jobbösszekötő helyén. Pekár lövése alig kerülte el a jobb felső sarkot. Vége a találkozónak. A szinte ugyanabban az összetételben játszotta végig a 90 percet csapatunk, kilencet cserélt vendégegyüttessel szemben, amely a frissebb játékosok révén az utolsó 20 percre fölénk nőtt.