Vasas FC - Soroksár SC

2022. május 22. 15:30

Játékvezetők: Oláh Gábor. Segítői: Tóth II. Vencel és Sinkovicz Dániel.
Szeretettel köszöntjük Tisztelt Szurkolóinkat, és Olvasóinkat! Hamarosan, 15:30 órakor elkezdődik a Merkantil Bank Liga NB II-es bajnokság 38., zárófordulójában a Vasas FC - Soroksár SC mérkőzés, amelyen a bajnoki aranyérmek ünnepélyes átadása is megtörténik. Köszönjük, hogy követik tudósításunkat.
Angyalföldön 23 Celsius fokos levegő hőmérséklet, napos, bárányfelhős idő van.
Csapatunkban két változás történt a legutóbbi Budaörs elleni 5-0-ás győzelmet elért kezdő tizenegyhez képest. Kimaradt Szalai és Silye. Helyeikre Feczesin valamint Iyinbor került.
A soroksáriak az előző fordulóban otthon 2-0-ra legyőzték a Csákvár együttesét. Az akkori egy héttel korábbi kezdőcsapathoz képest négy változás történt. Kimaradt: Nagy o., Hudák, Redzic, és Szerető, míg helyeikre került Lisztes, Ternován, Kovác, továbbá Haris.
3065 a hivatalos nézőszám!

1'
Csapatunk a megszokott piros kék csíkos mezben, piros nadrágban és lábszárvédőben, míg ellenfelünk tiszta fehérben álltak díszsorfalat bajnokcsapatunk tiszteletére. Köszöntöttük Berecz Zsombort és Szivacski Donátot, akik átlépték a 150-es piros-kék mezben töltött bajnoki mérkőzés, míg Hinora Kristóf 100. alkalommmal játszott Vasas mezben. A bajnoki idény utolsó mérkőzését a vendégek kezdték.
2'
Lisztes 15 méterről nyeste a labdát a bal sarok felé, de fél méterrel célt tévesztett.
5'
Hinora bal oldali szögletét öklözte ki Major.
7'
Lovrencsics csent el egy labdát a 16-osnál, majd 13 méterről lőtt, a labda a jobb kapufáról a hálóba pattant. 0-1!
9'
Egy kis tűzijáték a Soroksár 16-osán belül, végül Cipf lövése pattant ki egy becsúszó védőről, a kipattanó labdáról pedig Feczesin késett le.
14'
Lőrinczy, Lovrencsics jobb oldali beadását a hosszú saroknál, 1 méterre a kapunktól a jobb sarokba belsőzte. 0-2.
16'
Lórinczy kapott sárga lapot Hinora felvágásáért.
17'
Bal oldali szögletet ívelhetett be Hinora. A beadás után a kipattanó labdát Berecz fejelte a bal kapufa mellé.
18'
A beinduló Lovrencsics kapott kitűnő labdát, középen, a 16-osnál, majd ballal kilőtte a jobb alsó sarkot.
21'
Hinora jobb oldali szögletét kifejelték a soroksáriak. Majd újabb jobb oldali Hinora szöglet után Major húzta le a labdát, de mivel lökték, így kifele szabadrúgás.
24'
Lovrencsics csaknem megszerezte harmadik gólját, amikor elment a jobb összekötő helyén, ám 6 méteres lövése Jova megpattanva, a kapu torkából Litauszki fejelte ki.
28'
Hinora bal oldali centerezéséről centikkel maradt le Feczesin, ám Major kivetődve megszerezte a labdát.
29'
Berecz kitolta a labdát jobbra a beinduló Feczesinhez, aki 10 méterről, a jobb összekötő helyéről, jobbal, laposan a jobb alsó sarokba lőtt. 1-3!
32'
Lisztes futott el a bal szélen, majd a 11-es ponttal egy magasságban középre húzott, lövése közzépre tartott, így Jovának nem jelentett problémát hárítása.
39'
Radó visszagurítását Berecz 17 méterről, középről, jobb belsővel a kapu fölé lőtte 1 méterrel.
45'
Vége az első játékrésznek.
46'
Cseréltünk a szünetben. Litauszki nem folytatja, beállt Hidi M.
47'
Cipf bal oldali beíveléséról Hinora feje meradt le centikkel az öt és felesnél.
49'
Kovac két alkalommal is gól helyzetbe került fél percen belül. Előbb 7 méterről eltörte a labdát, majd 9 méterről a jobb összekötő helyéről 2 méterrel fölé-mellé vágta a labdát.
50'
Radót buktatták a 16-oson belül. 11-es!
51'
Radó jobb fél középre tartó labdáját Major vetődve ütötte oldalra.
52'
A büntető okozásáért Ternován kapott sárga lapot.
53'
Berecz 19 méteres középről leadott lövése egy soroksári láb érintésével jutott Major kezébe a labda.
55'
Szivacski kapott sárga lapot, felrúgásért.
56'
Radót rúgták fel ismét. 11-es.
58'
Feczesin kíméletlenül a jobb középbe bombázta a labdát a balra mozduló Major mellett. 2-3!
61'
Jobb oldali soroksári szöglet. Lőrinczy beívelését Pátkai rúgta ki. Majd pátkai hosszú labdával indította Radót, aki középre tette a labdát, ahol érkezett Feczesin, de előle a kaputól 12 méterre becsúszva elrúgta a labdát egy soroksári.
65'
Lisztes helyén Nagy O. folytatta.
66'
Bal oldali Hinora szöglet után Hidi M-től kapta vissza Hinora, majd betört a 16-oson belülre, lövése egy védőről pattant oldalra. Majd Cipf bal összekötő helyéről a kaputól 8 méterre találta telibe a jobb oldali kapufát.
67'
Jobb oldali Hinora szögletet egy soroksári visszarúgta a feladónak. Az újrázás a rövid saroknál Major kezében landolt.
70'
70'
Szabadrúgást végezhetünk el az öt és felessel egy magasságban, a jobb oldali 16-os vonalánál. Hinora lapos visszagurítását a 11-es pontnál Radó a jobb alsó sarokba perdítette! 3-3!
73'
Kovac helyére Magyar állt be.
75'
Hidi M szöktette a jobb szélen Hinorát, aki 10 méterről laposan ellőtte a kapu előtt a labdát, amiról középen a bevetődő Feczesin centikkel maradt le.
76'
Bal oldali soroksári szöglet. Lőrinczy beadását Pátkai fejelte ki a rövid saroknál.
78'
Iyinbor kapott sárga lapot, noha Lőrinczy talpalta le védőnket.
81'
Cipf bal oldali centerezése egy kevéssel volt erősebb, így Feczesin lemaradt róla középen.
82'
Hinora egy megkerülős csellel futott el a jobb szélen, középre adását Radó a 11-es pontról lőtt, de ezúttal labdája 1 méterrel fölé szállt.
84'
Cipf váratlanul a bal oldalról, a 16-ossal egy magasságban lőtt, de Major biztosan védett.
85'
Haris helyére Kékesi állt.
87'
Jobb oldali Hinora szöglet Hidi M-mel kisszöglet, majd Hidi M lapos lövése egy védő lábáról pattant ki. Az újabb szöglet után Feczesin fejese halt el egy soroksári vállán.
88'
Bal oldali soroksári szögletet Jova húzott le biztosan.
90'
3 perc hosszabbítás.
90'
Cipf 17 méteres bal összekötő helyéről leadott lövése az oldalhálóban landolt.
91'
Jobb oldali Hinora szögletet a rövidsaroknál kifejelte egy védő.
94'
Véget ért az évad utolsó mérkőzése, amelyet a sírból hoztunk vissza 0-3 után. Szép volt, Fiúk! Egy szűk negyedóra után, a dobogók összeállítása után történhet meg az aranyérmek átadása.